Laptop się przegrzewa

Konserwację, czyszczenie laptopa wykonuje się profilaktycznie. Jednakże większość klientów ignoruje ten fakt i zgłasza się do nas dopiero, gdy laptop się nagrzewa znacznie lub przegrzewa.

Układ który jest zabrudzony i nie może wydmuchać powietrza sprawia, że komputer może się zawieszać, restartować czy też wyłączać.
Najbardziej podatnym na uszkodzenie komponentem jest wentylator – trzeba zwrócić uwagę czy się kręci, bądź tez jak głośno pracuje. W przypadku złej pracy, czy też zaprzestania działania, trzeba niezwłocznie do nas zadzwonić. Nasi serwisanci wykonają czyszczenie oraz konserwację notebooka.
Aby laptop działał poprawnie należy go rozłożyć i wyczyścić każdą część, a szczególną uwagę zwrócić na radiator oraz wentylator, który trzeba gruntownie przeczyścić i wydmuchać, nasmarować, a następnie sprawdzić jego zasilanie.
Może się jednak zdarzyć iż czyszczenie i konserwacja nie doprowadzi do cichej i równej pracy wentylatora, należy wówczas wymienić cały układ chłodzenia.
Podczas czyszczenia laptopa nakładamy również nową pastę termoprzewodzącą na procesor. Stara pasta jest zazwyczaj wyschnięta i tracąc swoje właściwości działa jak izolator, a nie przewodnik.

Konserwację laptopa przeprowadza się także w przypadkach gdy:

  • laptop się wyłącza
  • notebook nie chce się uruchomić
  • laptop włącza się bardzo wolno
  • laptop zawiesza się podczas użytkowania
  • notebook grzeje się, szczególnie w spodniej części
  • pojawiają się niebieskie ekrany laptopa z komunikatem błędu (tzw. blue screen)

Wiecej informacji na: www.wyczysclaptopa.pl